• Dzień Nauki Klik TeamSP6

15 czerwca 2019 roku, czyli prawie 5 lat temu odbyła się w naszej szkole pierwsza konferencja warsztatowa pn. "KLIK - nowoczesne technologie w edukacji", po niespełna 5 latach postanowiliśmy reaktywować "KLIKA" w Szóstce 🙂

Dokładnie 23 maja 2024 roku odbył sie kolejny "KLIK", tym razem nazwaliśmy go:

I Szkolnym Dniem Nauki "KLIK TEAM SP 6".

Dzięki zaangażowaniu oraz determinacji kilku nauczycieli: Agnieszki Siwek, Aleksandry Moszczyńskiej i Jacka Boruckiego ponownie zorganizowaliśmy KLIKA. Tym razem zaplanowaliśmy, przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy KLIKA tylko na bazie naszej szkoły. Wykorzystaliśmy pomysły, pomoce dydaktyczne i kreatywność nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku. Zabawa była przednia, uczniowie spędzili ciekawe popołudnie w szkole, a nauczyciele świetnie się bawili.

Odbyły się następujące bloki tematyczne warsztatów, z których każdy trwał 30 minut:

1. Fizyczny plac zabaw - p. Małgorzata Hann.

2. Poczuj Photona - p. Barbara Prawdzik .

3. Wydrukuj sobie...3D - p. Jacek Borucki.

4. Trzy sposoby na wulkan - p. Agnieszka Siwek i Ewa Litwiniuk.

5. Matematyczne potyczki z QR - p. Małgorzata Bączyk.

6. Historyczny greenscreen - p. Anna Kamińska-Nowak i Piotr Mrzygłód.

7. Outdoor Game - p. Aleksandra Moszczyńska i Kasia Bartusik.

Pomiędzy warsztatami były 10 minutowe zdrowe, słodko-owocowe przerwy.

Podczas sesji warsztatowych nauczyciele wcielili się w rolę tutorów/mentorów, natomiast uczniowie byli głównymi prowadzącymi i uczestnikami zajęć warsztatowych 🙂

Opiekę fotograficzną sprawował p. Sławomir Kwiatkowski wraz z uczennicą klasy 6 - Weroniką Jankowską.

Warto dodać, że główny człon nazwy KLIK wymyśliła Pani Ola Moszczyńska, której inspiracją zapewne była ogólnopolska konferencja KODEREK, w której co roku aktywnie uczestniczy reprezentacja Szóstki.

To było bardzo zróżnicowane tematycznie warsztatowe popołudnie, bo wykorzystano nowoczesne technologie, eksperymenty i także tradycyjne metody przyswajania wiedzy.

Chciałbym także podkreślić, że osobą inspirującą i przekonującą mnie oraz cały zespół roboczy do organizacji KLIKA w naszej szkole był i jest Witold Kołodziejczyk - postać nietuzinkowa, mający olbrzymie doświadczenie w procesie wdrażania nowych technologi i organizacji konferencji. Po zakończeniu ostatniego warsztatu wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w celu dokonania podsumowania i autoewaluacji konferencji.

Uczniowie, biorący udział w warsztatach, jednogłośnie stwierdzili, że było genialnie. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne gadżety/grawertony, które zostały wydrukowane w naszej drukarce 3D.

Było kreatywnie, inspirująco, aktywnie, mobilnie i interaktywnie - tak jak lubię, bo taka powinna być szkoła 🙂.

Wielkie podziękowania posyłam do wszystkich zaangażowanych nauczycieli, rodziców i uczniów...I już nie mogę się doczekać kolejnej edycji szóstkowego "KLIKA".