• Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

• W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. Wspiera on placówki edukacyjne we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Projekt jest realizowany przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG”.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. W trosce o tą równowagę wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

• Certyfikaty udziału w programie

• Raport "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym"

• Połowa uczniów w Polsce ma skrajnie niską samoocenę, co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a blisko 9 procent z nich deklaruje, że podjęło próbę samobójczą. Fundacja UNAWEZA, w ramach projektu MŁODE GŁOWY, opublikowała raport z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat.

Wzięło w nim udział ponad 180 tysięcy uczniów z całej Polski, w tym uczniowie naszej szkoły – to pierwsze tego typu badanie na taką skalę. Inicjatorką projektu jest Martyna Wojciechowska, założycielka i prezeska Fundacji UNAWEZA. Równolegle rusza też ogólnopolska kampania edukacyjna „Otwarcie o zdrowiu psychicznym” oraz strona mlodeglowy.pl, na której znajdują się materiały dotyczące zdrowia psychicznego i pierwszej pomocy psychologicznej.

• Projekt „MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W POLSCE”

• Nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym programie edukacyjnym SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.
        SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Poniżej znajduje się LIST DO UCZNIÓW oraz LIST DO RODZICÓW i wzór zgody, którą otrzymają Państwa dzieci w formie papierowej. Badanie zostanie przeprowadzone na terenie szkoły, pod opieką nauczyciela. Jest to ankieta anonimowa, wypełniana elektronicznie.

MLODE_GLOWY_List_Do_Rodzicow_i_wzor_zgody.pdf

• Zaproszenie na webinar

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców super webinar w środę 26 października 2022 na godzinę 19:00, prowadzony przez Anna Hady Coaching, który poświęcony zostanie rodzicielskiej supermocy.

TEMAT: Rodzicielska Supermoc. Wartość dobrych relacji rodzinnych w świecie nowych technologii

STRESZCZENIE: Sposób korzystania przez młodzież z nowych technologii zależy w dużej mierze od kompetencji cyfrowych oraz świadomego modelowania postaw przez rodziców, już od pierwszych dni życia dziecka. Od czego jeszcze? …od jakości relacji, które budujemy z dzieckiem od najmłodszych lat. Przyjrzymy się, co rodzice mogą zrobić, by stworzyć dobre warunki do rozwoju dla swoich dzieci. Będziemy rozmawiać o elementach, które pozwalają budować stabilną i bezpieczną relację stanowiącą antidotum na zagrożenia, jakie niesie ze sobą świat online. Zachęcamy do zapisów pod linkiem:

Zapisz się już dziś

• Strona fundacji