• Laboratoria Przyszłości w SP6

   brak danych
   • O programie

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

    Więcej na stronie 

    Nasze zajęcia

    W naszej szkole zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości realizowane są przez nauczycieli podczas lekcji geografii, chemii, przyrody i religii. W ramach innowacji "Edukacja wizualna w geografii" uczniowie zapoznają się z krajobrazami świata np. sawanny i stepu, lasów równikowych. W klasie szóstej okulary VR przenoszą nas do różnych stolic europejskich, zaś w klasie ósmej na tereny pozostałych kontynentów. 

    Na przyrodzie możemy zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, obejrzeć z bliska szkielet, zwierzęta i rośliny. 

    Takie zajęcia bardzo lubimy. 

    Zapraszamy do galerii zdjęć i śledzenia naszych wpisów na Facebooku