• Słupski Budżet Partycypacyjny

• W roku 2017 w Słupskim Budżecie Partycypacyjnym wspólnymi siłami, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, sympatyków szkoły, mieszkańców miasta oraz wszystkich pracowników szkoły wygraliśmy wielofunkcyjne boisko szkolne, które uatrakcyjniło nie tylko zajęcia z wychowania fizycznego, ale również niemal każdą przerwę śródlekcyjną. W 2018 roku ponownie stanęliśmy do walki i spełniliśmy kolejne szkolne marzenie – wygraliśmy remont i wyposażenie placu zabaw oraz siłowni plenerowej wraz z ogródkiem botanicznym „Edukacyjny zakątek”.

To bardzo atrakcyjne i łatwo dostępne miejsce już wkrótce umożliwi mieszkańcom interesująco i aktywnie spędzać czas wolny. Świetnie zagospodarowany teren zielony przy naszej szkole stanie się centralnym miejscem miasta kojarzonym z rekreacją i aktywnością fizyczną. Budowa siłowni plenerowej z wieloma nowoczesnymi stanowiskami będzie dużym urozmaiceniem oferty sportowej dla mieszkańców w różnym wieku bez względu na poziom sprawności fizycznej, a przepiękny ogródek botaniczny „Edukacyjny zakątek” podniesie atrakcyjność zajęć dydaktycznych poprzez obcowanie z przyrodą.

W Słupskim Budżecie Partycypacyjnym 2019 wygraliśmy również inne atrakcje, które zostały zrealizowane w bieżącym roku szkolnym:

Festyn Rodzinny, podczas którego zaproponujemy uczestnikom nowoczesną przestrzeń edukacyjną oraz mnóstwo dobrej zabawy integrującej całe pokolenia, m.in.: zjeżdżalnię i trampolinę, wytwornicę do robienia dużych baniek mydlanych, spodnie animacyjne, linę animacyjną, szachownicę animacyjną, matę animacyjną z otworami, magiczny dywan - interaktywną pomoc dydaktyczna przeznaczona do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Pragniemy, by Jesienny Festyn Rodzinny był imprezą szczególną i wyjątkową, by stał się świętem edukacji i mądrej zabawy. Chcemy z tradycyjnego festynu (jakich wiele przy placówkach oświatowych) uczynić wydarzenie kulturalno-rozrywkowe dostępne dla jak największej grupy odbiorców, stanowiące interesującą formę spędzenia wolnego czasu. Pragniemy pokazać, że Szkoła Podstawowa nr 6 ma do zaoferowania mieszkańcom naszego miasta przestrzeń pełną niebanalnych pomysłów, nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych i wspaniałych międzyludzkich relacji.

XX Dzień Europejczyka, który chcemy zorganizować jak prawdziwy europejski festiwal, jednoczący przedstawicieli europejskich krajów, dlatego pragniemy zaprosić dwie uczniowskie grupy z zaprzyjaźnionych szkół, z którymi współpracujemy w ramach projektu Erasmus + zespoły z Hiszpanii oraz Czech. XX Dzień Europejczyka to również tematyczne kiermasze przygotowane przez naszych uczniów poświęcone poszczególnym krajom Europy, przeprowadzenie gry plenerowej w najważniejszych punktach miasta dla klubów europejskich i chętnych gości, prezentacje naszych uczniów dotyczące tradycji ojczystego kraju oraz występy wokalne.

Wygrane w Słupskim Budżecie Partycypacyjnym to marzenia, które udało się spełnić dzięki zaangażowaniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6.

Dziękujemy, że jesteście z nami!