• Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapisów.

Nabór do klas pierwszych zaczyna się 2 maja 2023 r. i będzie trwał do 26 maja br. w elektronicznym systemie ELEMENTO pod linkiem:

Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości zapraszamy osobiście do szkolnego sekretariatu w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ludwika Waryńskiego przy ul. Stefana Starzyńskiego 6.

Można też dzwonić po numer telefonu - 59 842 46 667.

KLASY PIERWSZE

OD 2 MAJA (godz. 13:00)

rekrutacje-slupsk.pzo.edu.pl

DO 26 MAJA (godz. 16:00)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

OD 8 MAJA (godz. 13:00)

rekrutacje-slupsk.pzo.edu.pl

DO 19 MAJA (godz. 16:00)

Dzieci z obwodu danej szkoły zostaną przyjęte do szkoły z urzędu po wcześniejszym potwierdzeniu miejsca zamieszkania.

Dzieci spoza obwodu będą przyjmowane na wolne miejsca do klasy pierwszej szkół podstawowych, po spełnieniu określonych kryteriów:

1. kandydat, który uczęszczał w bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której składany jest wniosek,

2. kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do szkoły podstawowej, do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której składany jest wniosek,

3. kandydat, który jest wychowywany przez jednego rodzica lub prawnego opiekuna,

4. kandydat, który jest objęty pieczą zastępczą,

5. kandydat, który jest wychowywany w rodzinie wielodzietnej,

6. kandydat, którego jeden lub oboje z rodziców lub prawnych opiekunów rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Miasta Słupska.

Lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli wskazanych we wniosku podana będzie 12 czerwca 2023 r. o godz. 12.00, lista przyjętych i nieprzyjętych 19 czerwca 2023 r. o godzinie 12.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SZKOŁY Z DUSZĄ W SERCU MIASTA ...

• 70-latka z klasą

​​​​​​​

Z łezką wzruszenia w oku wspominaliśmy podczas gali 70-lecia byłych dyrektorów, nauczycieli i absolwentów naszej Szóstki. Zapraszamy do galerii zdjęć i lektury artykułu umieszczonego na łamach Głosu Pomorza.

Jubileusz SP6

• Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 6

​​​​​​Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody 70-lecia SZÓSTKI. ​​​​​​

Czwartek 20.04.2023r.

Godz. 8.00 - uroczysta msza święta w Kościele Mariackim

Godz. 9.00 - 11.00 - edukacyjny spacer po szkole (dla wszystkich zainteresowanych).

W planie zwiedzanie gabinetów, pracowni tematycznych i korytarzy, wystawa kronik.

Około godz. 10.00 - odsłonięcie Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia o wdzięcznej nazwie SZÓSTEK.

Piątek 21.04.2023r.

Godz. 11.00 uroczysta Gala 70 - lecia (część oficjalna i artystyczna)

w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, ul. J. Pawła II 3.

Zapraszamy do świętowania tego wspaniałego dnia razem z nami.

TEAMSP6

• Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

13.04.2023

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje, że w ramach realizacji projektu uruchomił punkt – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, w którym cudzoziemcy mogą bezpłatnie uzyskać porady i informacje m.in. na temat:
             - legislacji pobytu
             - spraw administracyjnych i prawnych
             - opieki zdrowotnej, psychologicznej i prawnej
             - sprawowania opieki nad dziećmi

Centrum będzie realizować także zajęcia grupowe i warsztaty dla uczestników, w ramach których będzie można zapoznać się z polską kulturą, tradycją, a także posiąść praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania instytucji i organów państwa. Organizowane będą także wyjścia do muzeum, kin, teatrów, filharmonii, lekcje języka polskiego, zajęcia dla dzieci, spotkania z psychologiem, prawnikiem, doradcą zawodowym

Punkt Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom znajduje się przy parafii pw.Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego przy ul. Dominikańskiej 2 w Słupsku.

Godziny otwarcia punktu
            piątki - 9:30 - 14:30