• Rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych

Drodzy rodzice, opiekunowie prawni, kochani spóźnialscy!

Przypominamy, że rekrutacja uzupełniająca do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Słupsk, nie będzie prowadzona przez system elektroniczny. Odbywać się będzie jedynie poza systemem. Osoby zainteresowane zapisem dziecka do klasy I szkoły podstawowej w rekrutacji uzupełniającej, muszą zgłosić się bezpośrednio do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku pokój 200 oraz 205 celem złożenia stosownego wniosku.

W postępowaniu rekrutacyjnym - uzupełniającym należy spełnić określone przez samorząd kryteria. Jeżeli dziecko nie zamieszkuje w obwodzie danej szkoły, rodzic winien udokumentować miejsce zamieszkania przedkładając oświadczenie właściciela lokalu lub umowę najmu bądź akt notarialny zakupu nieruchomości.

Osoby, które chcą zmienić szkołę winni przedłożyć stosowne pismo do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku z merytorycznym uzasadnieniem swojej decyzji.

Wszelkie ruchy związane z rezygnacją dziecka z pierwotnie wybranej placówki należny niezwłocznie zgłaszać w formie email na adres: wo@um.slupsk.pl oraz edziemidowicz@um.slupsk.pl

Pozdrawiamy serdecznie...

• Certyfikat udziału w programie "MŁODE GŁOWY"

03.06.2023

Fundacja UNAWEZA, w ramach projektu MŁODE GŁOWY, przeprowadziła badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat. Wzięło w nim udział ponad 180 tysięcy uczniów z całej Polski z ponad 2 tysięcy szkół, w tym uczniowie SP6. Badania trwały od 25 października 2022r. do 10 marca 2023r.

To pierwsze tego typu badanie na taką skalę. Inicjatorką projektu jest Martyna Wojciechowska, założycielka i prezeska Fundacji UNAWEZA. Równolegle rusza też ogólnopolska kampania edukacyjna „Otwarcie o zdrowiu psychicznym” oraz strona mlodeglowy.pl, na której znajdują się materiały dotyczące zdrowia psychicznego i pierwszej pomocy psychologicznej. Badanie to dopiero początek. Na podstawie wyników będą prowadzone dalsze działania w postaci kampanii informacyjnych i profilaktycznych.