• Sportowa inauguracja roku szkolnego 2023/2024

03.10.2023

We wtorek w dniu 12.09.2023 r., korzystając z letniej i upalnej pogody, w naszej szkole zorganizowano cyklicznie odbywające się wydarzenie, które rozpoczęło sportowy rok szkolny 2023/2024. Jest on zaliczany do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day).

Klasy I i II oraz OP rozegrały zmagania sportowe na szkolnym boisku, gdzie po swych wyścigach i rywalizacjach między klasowych, uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni medalami, zaś klasy III – VIII „wyścigi” rozegrały w Lasku Północnym.0

Las przywitał uczestników „klimatyzowanymi” warunkami, było chłodno i rześko.

Biegi rozpoczęły klasy III, które ścigały się na dystansie 400 m., zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Po nich na trasę ruszyli starsi, ale już dłuższą, bo blisko 900 metrową. Rozpoczęli uczniowie klas czwartych, a skończyli – ósmych. Wszystkie biegi rozegrały się w osobnych kategoriach (dziewczęcej i chłopięcej), najlepszych 5 osób otrzymało dyplomy, a dodatkowo pierwszym „trójkom” zawieszono na szyi medale .

Zawody szkolne zorganizowane zostały przez wychowawców klas oraz nauczyciela wychowania fizycznego p. Mateusza Diaka.

Biegi w Lasku Północnym zorganizowało troje nauczycieli wychowania fizycznego, tj. Pani Joanna Kowalewska, Pani Anita Święciech oraz Pan Sławomir Kwiatkowski, których wspomagała pielęgniarka szkolna Pani Monika Czajkowska.

Uczniów dekorował Pan Dyrektor Grzegorz Borecki i nauczyciel Sławomir Kwiatkowski.

Dziękujemy… i zapraszamy za rok.

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL @Fundacja V4Sport @Akademia Krokieta i Lamy

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszą facebookową stronę.