• Telefony zaufania i infolinia wsparcia

21.11.2023

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Źródło: Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

14.11.2023

Nasza szkoła jak co roku uczestniczy w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który przypada w piątek - 17 listopada .

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Dorośli zaś mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przez cały tydzień będziemy przypominać sobie tabliczkę mnożenia, a w czwartek podczas przerw (8:45 – 13:40) na holu D będą odbywały się egzaminy dla uczniów klas 4-8 oraz chętnych nauczycieli i pracowników szkoły. W piątek zapraszamy do egzaminów w formie on-line.

Na holu D będą wywieszone kody QR do testu.

Życzymy miłej i pożytecznej zabawy!