• Słonecznych wakacji

21.06.2024

Na nadchodzące wakacje życzymy dużo słońca, ciekawych przygód, nowych przyjaźni i zero nudy. Poniżej przekazujemy list Prezydenki Miasta Słupska - Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej zaadresowany do całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku.

• Otrzymaliśmy certyfikat EkoSzkoła2024

16.06.2024

W roku szkolnym 2023/2024 uczestniczyliśmy w IV edycji projektu EkoSzkoła, do którego zgłosiło się 567 placówek edukacyjnych z całej Polski. Ponad 200 z nich uzyskało certyfikat. W tym MY! Projekt realizował i koordynował Samorząd Szkolny z opiekunkami: Agnieszką Siwek i Joanną Babiarz - Stacharską a zaangażowani w realizację zadań byli nauczyciele naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam realizować ekologiczne, szkolne działania i zdobyć certyfikat dla szkoły.

Patronat nad projektem objęło Ministerstwo klimatu i Środowiska, Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Lasy Państwowe i głos nauczycielski. Autorką projektu była Pani Joanna Gadomska.

W ramach projektu, zgłoszone placówki musiały zrealizować zadania projektowe dopasowane do potrzeb swojej placówki w 10 obowiązkowych zakresach tematycznych: Czysta i dostępna woda; Zdrowe i czyste powietrze; Przeciwdziałanie zmianom klimatu; Odnawialne źródła energii; Ekologiczny transport i podróże; Zielona przestrzeń wokół; Ochrona bioróżnorodności; Zdrowa i ekologiczna żywność; Odpowiedzialna konsumpcja; Gospodarowanie odpadami.

• II miejsce w IV edycji konkursu pt. "Kultura z klasą"

10.06.2024

10 czerwca 2024 r. do naszej szkoły przybyli członkowie komisji konkursowej pn. "Kultura z klasą", którego organizatorem jest Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, aby wręczyć na ręce Pana Dyrektora Grzegorza Boreckiego i Pani Joanny Babiarz-Stacharskiej (opiekuna konkursu) II nagrodę w IV już edycji.

Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz przez jego oddziały: Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Zajęcia obejmowały całość oferty edukacyjnej (lekcje muzealne i biblioteczne, warsztaty, wielkoformatowe gry edukacyjne, wykłady z historii sztuki, zwiedzanie z przewodnikiem.

Cele szczegółowe konkursu to:

- upowszechnianie zbiorów MPŚ w Słupsku

- promocja zajęć organizowanych przez MPŚ w Słupsku

- popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat sztuki i muzealnictwa oraz historii regionu

- pobudzenie i rozwój kreatywności oraz zmysłów artystycznych

- współzawodnictwo oparte na zdrowej rywalizacji

- integracja środowisk szkolnych.