• Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja 2020r.
          • Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja 2020r.

            25.04.2020

            Do 24 maja 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Nauka będzie się odbywać tak, jak do tej pory - na odległość.

            Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

        • Teams od kuchni w naszej szkole
          • Teams od kuchni w naszej szkole

            23.04.2020

            Kiedy rozpoczęliśmy testowanie platformy Office 365, wraz z całym jej dobrodziejstwem nie podejrzewaliśmy, jak szybko będziemy musieli się zmierzyć z zastosowaniem jej w praktyce i zdalnym nauczaniu.

            Dzięki wielu aplikacjom powiązanym ze sobą, Office 365 umożliwia kontakt z uczniami on-line (poprzez czat i połączenie w formie video w aplikacji Teams), tworzenie zdalnych testów w aplikacji Forms, przesyłanie dokumentów szkolnych poprzez Outlook, dodawanie prezentacji interaktywnych i wiele, wiele innych.

            Dzięki temu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 poznają szerokie możliwości TIK, a zdalna nauka w domu staje się stałym elementem naszej codzienności. Ogromną frajdę sprawia możliwość zobaczenia nie tylko koleżanek i kolegów z klasy w wirtualnej rzeczywistości, ale też wychowawców i nauczycieli.

            Zdalne nauczanie nie zastąpi nam tradycyjnej szkoły, pomoże jednak w powrocie do normalności. Wszyscy będziemy też bogatsi w nowe umiejętności. W końcu na tym przecież polega szkoła :)

        • Sytuacja w związku z COVID-19
          • Sytuacja w związku z COVID-19

            11.03.2020

            Szanowni rodzice i opiekunowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Zgodnie z wytycznymi rządu od czwartku 12 marca do środy 25 marca zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

            12 i 13 marca organizujemy zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają w tych dniach opieki w domu (to czas aby rodzice zabezpieczyli opiekę dla dzieci na najbliższe 2 tygodnie). Jak stwierdził Minister Edukacji Narodowej nie są to dodatkowe ferie i uczniowie mają w domu powtarzać i uzupełniać wiedzę wg wytycznych na stronie men.gov.pl (lektury, zadania przesłane przez nauczycieli i dostępne na portalu epodręczniki.pl). Proszę obowiązkowo często czytać Librusa i śledzić doniesienia prasowe!

            Dzień otwartej szkoły zaplanowany na 12 marca tego roku również został odwołany...

            Serdecznie pozdrawiam. Grzegorz Borecki, dyrektor szkoły.

        • Jedziemy do Hiszpanii!
          • Jedziemy do Hiszpanii!

            13.02.2020

            Z wielką radością pragniemy poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, złożyła wniosek projektowy w Ponadnarodowej mobilności uczniów pt. "Gdzie ci rycerze, prawdziwi tacy? Współczesny nastolatek wobec ideałów średniowiecza" i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 82 031 tyś. zł. 🙂. W ramach realizacji projektu, grupa 15 uczniów wyjedzie na 6 dni do Valdepenas w Hiszpanii, gdzie będą się uczyć i doskonalić język angielski, język hiszpański, poznawać kulturę i zwyczaje, budować kreatywność, pomysłowość oraz odwagę sceniczną. W efekcie końcowym powstanie album, film oraz fotoreportaż...

            Koordynatorami i twórcami przedsięwzięcia są wspaniali nauczyciele SP 6 - Pan Jacek Borucki i Pani Anna Kamińska-Nowak. Brawa i wielkie GRATULACJE. Zaczynamy realizację projektu już w maju.

        • Wizyta studyjna w naszej szkole
          • Wizyta studyjna w naszej szkole

            12.01.2020

            W piątek 10 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się WIZYTA STUDYJNA dyrektorów i liderów edukacji zorganizowana w ramach studiów podyplomowych EDUKACJA NOWEJ GENERACJI. Tematami przewodnimi wizyty były: "Przywództwo z wizją" oraz "Innowacyjne uczenie i nauczanie". Goście zapoznali się z wizją i misją szkoły, wysłuchali ciekawych prezentacji przygotowanych przez naszych nauczycieli:
            - z Tutoringiem – zapoznały p. Iwona Nowocińska i p. Lidia Sadowska,   
            - Eksperyment pedagogiczny KLASA W CHMURZE w klasie 2a – omówiły p. Danuta Siewierska i Magdalena Słupska,    
            - metodę WebQuest – przedstawili p. Jacek Borucki i p. Sławomir Kwiatkowski.

             

            Ciekawym punktem spotkania był również spacer po szkole i oglądanie nowoczesnych, kolorowych przestrzeni oraz wizyty w klasach celem obserwacji fragmentów niezwykle ciekawych i kreatywnych zajęć prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych.  
            W trakcie przerwy, przy pysznym poczęstunku, słuchacze studiów mogli na bieżąco omawiać spostrzeżenia ze swoich obserwacji, wymieniać doświadczenia. Wizyta była bardzo udana i wysoko oceniona przez studentów.

        • Bezpieczne ferie zimowe
          • Bezpieczne ferie zimowe

            10.01.2020

            Życzę uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, aby ten feryjny czas spędzili zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa czy to podczas wyjazdów zimowych czy też podczas spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania. Spędzajcie czas mądrze i udanie tak, aby wrócić do szkoły w pełni zdrowi, zrelaksowani i z nową energią do pracy w drugim półroczu.           
            Grzegorz Borecki, dyrektor szkoły.

             

             

        • Edukacja Nowej Generacji
          • Edukacja Nowej Generacji

            10.01.2020

            W naszej szkole odbyła się niesamowicie kreatywna wizyta studyjna, w której uczestniczyli Dyrektorzy szkół i liderzy edukacji - słuchacze studiów podyplomowych #EdukacjaNowejGeneracji. Było to inspirujące spotkanie, pobudzające do refleksji nad innowacyjnymi modelami dydaktycznymi, analizą funkcji technologii mobilnej - #webquest, #tutoring, #eksperyment #przestrzeń.

            Uczestnicy rozmawiali o edukacji spersonalizowanej i formach organizacji zajęć wspierających rozwój indywidualnego potencjału uczniów. Taka szkoła, to szkoła przyszłości, którą uczniowie będą traktować nie jako przymus, ale jako przygodę.

             

             

        • Zajęcia tutoringowe
          • Zajęcia tutoringowe

            08.01.2020

            Kolejny cykl zajęć tutoringowych upłynął pod tytułem DOM w szerokim jego znaczeniu. Obejrzenie wystawy naszych koleżanek i kolegi zainspirowała nas do twórczej pracy. Zobaczcie sami. Dziękujemy Pani Małgosi Różańskiej za pomysły i możliwość przeprowadzenia zajęć w Baszcie Czarownic. Uwielbiamy różne przestrzenie, a szczególnie tę owianą ciekawą historią.

             

             

             

        • Wystawa plastyczna naszych uczniów☺
          • Wystawa plastyczna naszych uczniów☺

            07.01.2020

            We wtorkowe zimowe popołudnie w słupskiej Baszcie Czarownic panowała bardzo gorąca atmosfera, a to za sprawą wernisażu WYSTAWY (NIE TYLKO DLA) DZIECI, przez dzieci stworzonej. Wystawy będącej efektem cyklicznych warsztatów plastycznych w ramach sobotnich zajęć edukacyjnych PODWÓRKO SZTUKI odbywających się w Galerii Kameralnej, w których z dużym zaangażowaniem wzięli udział także uczniowie SZÓSTECZKI.

            Młodzi „artyści” przez ponad rok próbowali przekazać własne emocje i marzenia poprzez rozmaite formy plastyczne pod okiem Pani Małgorzaty Różańskiej. Efekty ich pracy można zobaczyć do 19 stycznia w Baszcie. Serdecznie gratulujemy Hannie Cybuli, Natalii Jach, Kesji Madej, Mai Malinowskiej, Hannie Markowicz, Piotrowi Mielewczykowi, Mai Mydło i Mai Nowocińskiej wspólnej wystawy i jesteśmy dumni z ich udziału w tak nietuzinkowym przedsięwzięciu.

        • Konferencja "Dydaktyka. Matematyka. Kompetencje"
          • Konferencja "Dydaktyka. Matematyka. Kompetencje"

            09.12.2019

            5 grudnia 2019 r. odbyła się II Konferencja Naukowo - Metodyczna „Współczesna pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna”. Tym razem jej przewodnia tematyka to – Dydaktyka. Matematyka. Kompetencje. Wydarzenie to adresowane było nie tylko do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, jak w roku ubiegłym, ale również nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

            Konferencja odbyła się w gmachu Akademii Pomorskiej w Słupsku. Patronat nad tym ważnym dla słupskiej edukacji wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Słupska – p. Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Jego Magnificencja Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku – dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP, a organizatorami byli:

            • Wydział Edukacji Miasta Słupska (dyrektor - mgr Anna Sadlak i zastępczyni - mgr Bogna Winiarczyk)

            • Zakład Edukacji Wczesnej i Systemów Dydaktycznych w Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej (dr Jolanta Maciąg, mgr Danuta Rosa,mgr Tomasz Dobrowolski)

            • Słupska Rada Edukacji (dr Jolanta Maciąg, dr Witold Kołodziejczyk)

            • Dyrektor Szkół Podstawowych z Oddziałami Integracyjnymi nr 4- mgr Danuta Wyrwas

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 - mgr Grzegorz Borecki

            • Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 - mgr Tomasz Dobrowolski

            • Liderzy sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przy Prezydencie Miasta Słupska (mgr Iwona Ollik – SP 6,mgr Małgorzata Skibińska - SP 4)

            Oficjalnego otwarcia konferencji dokonała Zastępczyni Prezydentki Miasta Słupska Pani Marta Makuch, a głos na wstępie zabrali również:

            • Prorektor ds. Studentów AP, dr hab. Danuta Gierczyńska, prof. AP,

            • Dyrektor Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku – dr Grzegorz Piekarski,

            • Radny Miasta Słupska – p. Kamil Bierka,

            • oraz przedstawiciele komitetu organizacyjnego – p. Danuta Wyrwas i p. Grzegorz Borecki.

            Całą konferencję zaś poprowadzili p. Jolanta Maciąg oraz p. Tomasz Dobrowolski.

            Wzruszającą niespodziankę muzyczną zaprezentowała grupa dzieci 4-letnichz Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8, przygotowana przez panie: Martę Czarniak, Dorotę Pytlarczyk i Dorotę Chaberską. A wydarzeniem towarzyszącym konferencji były również wystawy. Jedna - przygotowana przez uczniów klas I – V ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 i ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku pn. „Matematyka wokół nas” oraz druga - przygotowana przez studentów pod kierunkiem p. Danuty Rosy nt. „Sztuka i trójkąt” oraz „Sztuka i geometria”.

            Konferencja podzielona była na dwie części. Część WYKŁADOWA, złożonaz dwóch sesji plenarnych, podczas których znane osobistości z dziedziny edukacji wczesnoszkolnej, matematyki oraz terapii przedstawili swoje referaty na bardzo ciekawe tematy zawarte w podtytule konferencji, czyli dydaktyka – matematyka - kompetencje.

            W pierwszej sesji plenarnej głos zabrali:

            • dr hab. Barbara Bilewicz-Kuźnia (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiejw Lublinie), Edukacja matematyczna - kompetentnie w działaniu.

            • dr Anna Michniuk (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Nowowmedialne wspomaganie pracy nauczycieli w szkole podstawowej.

            • dr Beata Kloskowska (Akademia Pomorska w Słupsku) – Eksperyment matematyczny.

            Podsumowania tej sesji dokonali moderatorzy – dr Anna Rychły-Lipińska, dr Grzegorz Piekarski.

            Druga sesja prowadzona była przez dra hab. Romana Tomaszewskiego, prof. AP oraz dr Joannę Grubicką, a swoje referaty przedstawili:

            • dr hab. Maria Groenwald, prof. UG (Uniwersytet Gdański),Czas w kształceniu – czyją jest własnością i kto nim zarządza.

            • dr hab. Agnieszka Nowak-Łojewska, prof. UG (Uniwersytet Gdański), Pracując holistycznie - propozycje rozwiązań inspirowanych doświadczeniami z realizacji międzynarodowego projektu THRIECE.

            • dr Joanna Grubicka, dr Anna Rychły-Lipińska (Akademia Pomorskaw Słupsku) – Młodzi konsumenci online – zjawisko fake news i nowe wyzwania informacyjne.

            • mgr Krzysztof Jaworski (Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog),Współczesne trendy w nauce programowania w Szkole Podstawowej.

            Podsumowaniem pierwszej części konferencji była DEBATA, w której rolę moderatorów przyjęli prowadzący, a swoim głosem nt. uczenia matematyki, oczekiwań i sukcesów w edukacji podzielili się:

            • mgr Danuta Wyrwas (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku)

            • mgr Grzegorz Borecki i mgr Danuta Siewierska (Szkoła Podstawowa nr 6w Słupsku)

            • mgr Tamara Wrona (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku)

            • dr Beata Kloskowska (Akademia Pomorska w Słupsku)

            • mgr Paweł Dajer (Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku)

            Druga część konferencji – WARSZTATOWA, to prawdziwa gratka dla wszystkich uczestników, którzy mogli wybrać warsztat z szerokiej oferty, która przedstawiała się następująco:

            • „Zimowe bryły - rozwój kompetencji matematyczno-plastycznych w terapii zajęciowej” – prowadzące: mgr Anetta Sobczak, mgr Anna Jednaszewska,

            • „Odkryj magię nowoczesnej edukacji z Photonem!” - prowadzący:mgr Tomasz Dziermański

            • „Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania z użyciem interaktywnego oprogramowania Mozabook (modele 3D) oraz nauka programowania i kodowania z użyciem dywanu interaktywnego FunFloor” - prowadząca: Maria Zdziech

            • "Sztuka i trójkąt”- prowadząca: mgr Danuta Rosa

            • „Nowoczesne metody nauczania matematyki z wykorzystaniem robota DASH” - prowadzący: mgr Krzysztof Jaworski

            • „Nowe przygody z Mammutico” - prowadzący: mgr Dominik Berliński

            • „Zamień lekcję w przygodę, czyli przepis na escape room – matematyczny pokój zagadek” – prowadząca: mgr Małgorzata Bączyk

            • „A zagra Pani/i ze mną?”- prowadzące: mgr Agata Faryniarz, mgr Katarzyna Sikorska-Maj

            • „Logika, konkret i możliwości- realizacja treści matematycznych w pracyz dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną” - prowadzące mgr Olga Kozłowska, mgr Joanna Król

            • „Z równaniem czy bez równania… czyli o sposobach rozwiązywania zadań konkursowych z matematyki w szkole podstawowej” oraz „Metody geometryczne w zadaniach konkursowych w szkole podstawowej”

            - prowadzące: dr Irena Domnik, dr Zofia Lewandowska

            • „Matematyczny misz-masz” - prowadząca: dr Beata Kloskowska.

            Bardzo cieszy fakt, że wśród prowadzących warsztaty oraz w panelu dyskusyjnym znaleźli się również nauczyciele szkół organizujących konferencję (SP 4 – Agata Faryniarz, Katarzyna Sikorska-Maj, Tomasz Dziermański; SP 6 – Małgorzata Bączyk), którzy podzielili się dobrymi praktykami z innymi.

            W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami konferencji uczestnicy mogli na bieżąco dzieli

            się refleksjami przy aromatycznej kawie, słodkościachczy pokrzepiającym obiedzie – przygotowanych przez JAZZ KITCHEN.

            Wsparcia metodycznego i merytorycznego udzieliło wydawnictwo MAC EDUKACJA. Podziękowania należą się także wydawnictwu BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, a za wsparcie medialne przed i podczas wydarzenia – Radiu FaMa i Telewizji SŁUPSK. Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują również w stronę Prezydentki Miasta Słupska p. Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej oraz jej zastępczyni - p. Marty Makuch – które zawsze wspierają mądrą i nowoczesną edukację oraz nauczycieli, w ich aktywności. Są także otwarte na szeroką współpracę z różnymi instytucjami – w tym przypadku na udaną i rozwijającą się współpracę z Akademią Pomorską w Słupsku. Dzięki temu, a także zaangażowaniu wielu osób mogło odbyć się, już po raz drugi, tak ważne wydarzenie.

            W tym roku konferencja cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem wśród nauczycieli – w porównaniu z rokiem ubiegłym w wydarzeniu uczestniczyło bowiem trzykrotnie więcej nauczycieli. Świadczy to o tym, że organizowanie tego typu szkoleń na terenie naszego miasta jest potrzebne, a tematy związane z edukacją i wspomaganiem rozwoju dzieci niezwykle ważne, zawsze aktualne i wymagające od nauczycieli ustawicznego dokształcania i poszukiwania nowych metod i form pracy dla dobra dzieci.

             

            Autor notatki: Organizatorzy

            Autorzy zdjęć: Jacek Borucki, Grzegorz Borecki