Aktualności
Życzenia Wielkanocne
30.03.2021
Narodowy Spis Powszechny
02.04.20211 kwietnia br. w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Każdy obywatel Polski ma obowiązek udziału w Narodowym Spisie. Aby to zrobić należy dokonać tzw. samospisu internetowego, tj.:
- wejść na stronę : spis.gov.pl,
-wypełnić e-formularz spisowy,
- spełnić obowiązek spisowy.
W związku z tym, że nie każdy ma możliwość dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń czy do Internetu) w Urzędzie Miejskim w Słupsku udostępnione zostało Biuro Spisowe znajdujące się w pokoju nr 105 (budynek ratusza, Pl. Zwycięstwa 3).
Każdy mieszkaniec naszego miasta, który nie ma możliwości samodzielnego spisu, może zadzwonić pod podany niżej numer i umówić się na wizytę w ratuszu - w godzinach pracy urzędu. Na miejscu może dokonać spisu oraz uzyskać pomoc od pracownika w jego przeprowadzeniu.
Nr telefonu: 693 390 111 (telefon będzie aktywny od 01 kwietnia w godzinach funkcjonowania Urzędu),
KONFERENCJA NAUKOWO-METODYCZNA "WSPÓŁCZESNA PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA. INNOWACYJNIE. KREATYWNIE. NOWOCZEŚNIE".
23.03.2021Czas na podsumowanie zakończonej 18 marca 2021 roku OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWO-METODYCZNEJ "WSPÓŁCZESNA PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA. INNOWACYJNIE. KREATYWNIE. NOWOCZEŚNIE".
Była to już IV z tego cyklu konferencja, która poruszała tematykę najtrudniejszą, bo dotyczyła pedagogiki najmłodszych i oczywiście najważniejszych
Konferencja była podzielona na dwie części:
Część I - 17 marca - odbyła się warsztatownia (10 warsztatów ) w której wzięło udział 150 zainteresowanych osób, które wcześniej dokonały rejestracji. Tematyka warsztatów była zróżnicowana i jednocześnie bardzo ciekawa. Oto niektóre z nich:
1. Program zajęć rozwijających "Plastelinografia dla dużych i małych". Prowadząca: dr Maria Aleksandrovicz.
2. Tworzenie prostych i zaawansowanych animacji 3D, przy pomocy darmowego programu BLENDER. Prowadzący: mgr Jacek Kawałek..
3. Kształtowanie motywacji u uczniów oraz psychologiczne założenia pracy grupowej. Prowadzący: dr Jacek Kowalczyk.
4. Pomyśleć przestrzeń. Prowadząca: mgr Danuta Rosa.
5. O Gordonie w wychowaniu przedszkolnym. Prowadząca: mgr Emilia Fornalik.
6. Kreatywny nauczyciel - kreatywny wychowanek/uczeń. Prowadzący: dr Jolanta Maciąg, mgr Tomasz Dobrowolski.
7. Praktyczne narzędzia do nauki zdalnej. Prowadzący: mgr Robert Grygorowicz.
Część II - odbyła się 18 marca i były to sesje plenarne, w których uczestniczyli znakomici pedagodzy i wielkie autorytety naukowe w/w pedagogik, np.
prof. dr hab. Bogusław Śliwerski z Uniwersytety Łódzkiego,
prof. dr hab. Bolesław Niemierko z Uniwersytetu SWPS
prof. dr. hab. Danuta Waloszek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - pełniąca rolę Przewodniczącej Komitetu Naukowego konferencji,
prof. dr hab. Małgorzata Cywińska,
prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak,
prof. dr hab. Katarzyna Krasoń,
dr hab. Anna Babicka - Wirkus,
dr hab. Urszula Chęcińska,
dr hab. Maria Groenwald,
dr hab. Janusz Morbitzer, prof. Akademii WSB,
dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM,
dr Joanna Grubicka,
dr Witold Kołodziejczyk,
dr Jolanta Maciąg,
mgr Tomasz Dobrowolski oraz wielu innych niezwykłych ludzi.
Jestem niezwykle szczęśliwy, że po raz czwarty mam wielką przyjemność być jednym z organizatorów i tworzyć od samego początku to niezwykłe wydarzenie naukowe o zasięgu ogólnopolskim.
W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wyżej wymienionym osobom, ale jest grupa, której pragnę podziękować w sposób szczególny, ponieważ to właśnie z nimi wspólnie ciężko pracujemy aby wszystko było dopięte na ostatni tzw. guzik.
Dziękuję Wam:
- Danuta Wyrwas, Tomasz Dobrowolski i Bogdan Leszczuk - fantastyczni dyrektorzy słupskich szkół,
- Jolanta Maciąg - doskonała motywatorka i koordynatorka współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku,
- Iwona Ollik - profesjonalistka w każdym calu, Małgorzata Skibińska i Wioletta Domoń - cudowne LIDERKI edukacji wczesnoszkolnej,
- Jackowi Boruckiemu i Tomaszowi Dziermańskiemu, którzy dzielnie pomagali przy trudnościach i zawiłościach technicznych.
Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować za udzielone wsparcie (merytoryczne oraz finansowe) przy organizacji konferencji:
- Prezydent Miasta Słupska - Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej - Zastępczyni Prezydentki Miasta Słupska - Marcie Makuch. Panie Prezydentki zawsze są sercem i duchem z nami ciągle nas inspirując do podejmowania niezwykłych wyzwań.
Dziękuję Wydziałowi Edukacji Miasta Słupska na czele z dyrektorką Anną Sadlak oraz zastępczynią dyrektorki Bogną Winiarczyk - Panie dyrektorki nigdy nie odmówiły nam pomocy i wsparcia - i nawet w chorobie udzielały cennych porad.
Dziękuję prorektor dr hab. Danucie Gierczyńskiej, prof. AP, która motywuje i zawsze wspiera mądrym i naukowym głosem nasze działania.
Dziękuję mojej kochanej żonie Sylwii - za cierpliwość .
Jestem przekonany, że ta konferencja się ciągle rozwija, nadal ewaluuje a my będziemy się wspólnie inspirować i kontynuować realizację kolejnej już V konferencji i to już w tym roku.
Na koniec warto wspomnieć, że zainteresowanie konferencją jest olbrzymie i w szczytowym momencie mieliśmy ponad 800 uczestników !
Do zobaczenia wkrótce...
SP6 laureatem konkursu grantowego
12.03.2021Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować społeczność szkolną, że nasza szkoła znalazła się na liście laureatów konkursu grantowego projektu edukacyjnego "TO(działa)MY!".
Organizatorami projektu jest Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF oraz Fundacja Santander Bank Polska S.A.
https://fundacja.santander.pl/wp-content/uploads/2021/03/Wyniki-ostateczne-To_dzialamy.pdf
IV Konferencja Naukowo - Metodyczna.
12.03.2021Szanowni Państwo,
Przed nami IV Konferencja Naukowo - Metodyczna "Współczesna pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Innowacyjnie - Kreatywnie - Nowocześnie", na którą serdecznie zapraszamy NAUCZYCIELI i RODZICÓW szkoły/oddziału przedszkolnego.
Konferencja odbędzie się w dwóch częściach:
1) warsztatowa - w środę 17 marca 2021 r.
2) wykładowa - w czwartek 18 marca 2021 r., godz. 09:00-18:00.
Obie części konferencji odbywają się w formie on-line. Poniżej znajduje się link do rejestracji na konferencję i warsztaty. Rejestracja zostanie zamknięta w poniedziałek 15.03.2021 r. https://liblink.pl/OCBLTX1njW
Szczegółowy PROGRAM KONFERENCJI wraz z opisem warsztatów znajdą Państwo w załączniku. Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w powyższym (bezpłatnym) wydarzeniu.
Organizatorzy:
Prezydent Miasta Słupska.
Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku.
Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 w Słupsku.
Akademia Pomorska w Słupsku.
Program_IV_Ogolnopolskiej_Konferencji_Naukowo-Metodycznej_Wspolczesna_Pedagogika_Wczesnoszkolna.pdf
Dzień Kobiet
06.03.2021Serdeczne życzenia dla wszystkich Pań - tych jeszcze małych i nieco większych z okazji ich święta :)
W hołdzie dla Żołnierzy Wyklętych
02.03.20211 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to polskie święto państwowe ustanowione w 2011 roku, poświęcone upamiętnieniu antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.
Święto ustanowiono w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" - największej i najliczniejszej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej po II wojnie światowej. Wyroki wykonano 1 marca 1951 r.
Zabytki Miasta Słupska w miniaturze
23.02.2021Poniżej publikujemy regulamin konkursu, którego organizatorem jest nasza szkoła.
Prosimy o zapoznanie się z jego treścią (w formacie pdf do pobrania).
Finał WOŚP
05.02.2021
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
16.01.2021
Handel ludźmi
04.01.2021Polecamy zapoznanie się i korzystanie z materiałów informacyjnych dotyczących „Handlu ludźmi w Polsce i Unii Europejskiej”. Wewnątrz znajdują się między innymi podstawowe informacje i dane obrazujące skalę handlu ludźmi w Polsce i UE, regulacje prawne, informacje o systemie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi w tym również o systemie wsparcia ofiar.
Poradniki zawierają również informacje o możliwościach uzyskania pomocy przez osoby, które znalazły się w sytuacji ofiary handlu ludźmi oraz podpowiedzi pomagające rozpoznać sytuacje, które mogą być związane z przestępstwem handlu ludźmi i odpowiednio na nie zareagować.
Strony dotyczące tematu:
http://www.handelludzmi.eu/hl/aktualnosci
Informacja ze strony MSWiA:
„Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych XX w. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.
Skuteczne przeciwdziałanie i walka z tym zjawiskiem wymaga udziału i współpracy wielu podmiotów administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiada za monitorowanie aktywności administracji publicznej w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi. Widocznym tego przejawem jest działalność międzyresortowego Zespołu do Spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi. Do zadań Zespołu należy proponowanie oraz opiniowanie podejmowanych działań zmierzających do skutecznego zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi, a także ocena realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi. Obecnie obowiązujących dokumentem jest Krajowy Plan Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018.
Począwszy od 2006 roku minister właściwy do spraw wewnętrznych zleca organizacjom pozarządowym realizację zadań dotyczących wsparcia i ochrony ofiar. Od tego czasu realizowany jest „Program wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi” przeznaczony dla cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi. Program ten od 2010 roku stanowi element działań Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK).
Do głównych zadań KCIK należy przede wszystkim: identyfikacja ofiar handlu ludźmi, podejmowanie działań interwencyjnych, prowadzenie schronisk dla ofiar, opieka nad cudzoziemcami włączonymi do „Programu wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi”, a także poradnictwo prewencyjne oraz udzielanie konsultacji dla instytucji i organizacji. Centrum prowadzi również całodobowy telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi.
Kontakt do KCIK
telefon: 022 628 01 20
e-mail: info@kcik.pl
W sierpniu 2013 roku został uruchomiony portal informacyjny MSWiA www.handelludzmi.eu. Na stronie, która funkcjonuje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, można znaleźć szereg informacji na temat przeciwdziałania zjawisku handlu ludźmi, ochrony i wsparcia ofiar, struktury instytucjonalnej itp. Ponadto, w serwisie znajduje się obszerna baza wiedzy, zawierająca nie tylko akty prawne regulujące problematykę handlu ludźmi, ale także, statystyki, publikacje, ciekawostki oraz opisy prowadzonych projektów. Portal jest na bieżąco aktualizowany informacjami o nadchodzących i zakończonych wydarzeniach, wydanych raportach, orzeczeniach sądowych w sprawach o handel ludźmi i nie tylko. Za pośrednictwem specjalnego formularza kontaktowego osoba, która została pokrzywdzona w wyniku wykorzystania (np. w prostytucji, w pracy o charakterze przymusowym) lub osoba, która posiada informacje na temat bezprawnych działań związanych z wykorzystaniem innej osoby, może anonimowo zgłosić przypadek naruszenia prawa.
Portal posiada również swój odpowiednik w serwisie społecznościowym www.facebook.com/handelludzmi, gdzie przekazywane są m.in. najświeższe doniesienia medialne z kraju i ze świata.”
Materiały do pobrania:
Nowy 2021 Rok
30.12.2020
Boże Narodzenie
24.12.2020Niech przy blasku strojnej choinki,
upłyną Wam piękne chwile Wigilii.
Ze wspólnie śpiewanymi kolędami przy stole,
w kochającym, pełnym miłości gronie.
Śpiewa Ewa P. z klasy 5a
Z okazji Bożego Narodzenia
21.12.2020
Dzień życzliwości 21 listopada
20.11.2020To sympatyczne święto obchodzone jest w 180 państwach, w Polsce od 2006 roku. Idea Dnia życzliwości pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzanie pozytywnych emocji.
Przesłanie jest bardzo proste – bądźmy życzliwi codziennie a nie tylko od święta :-)
Pamiętajcie, że pozytywna energia, wraca do nas z nawiązką, a świat staje się piękniejszy i nabiera blasku.
REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – INFORMATYCZNEGO DLA DZIECI
20.11.2020REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO
KONKURSU PLASTYCZNO – INFORMATYCZNEGO
DLA DZIECI
"Prawa Dziecka - Oczami Dziecka" – Plakat w wersji elektronicznej
§ 1
Cele Konkursu
Celem konkursu jest:
1. upowszechnianie wiedzy o prawach człowieka, prawach dziecka i ucznia
2. poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu praw człowieka
3. pobudzanie aktywności twórczej
§ 2
Organizator Konkursu
1. Organizatorem Konkursu o nazwie "Prawa Dziecka Oczami Dzieci" są, pedagodzy ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Słupsku
§ 3
Założenia Organizacyjne
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-V Szkoły Podstawowej
2. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi
3. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych, umieszczanie zdjęć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Słupsku
4. Prace wykonują uczniowie indywidualnie.
5. Plakat powinien uwzględniać następujące prawa:
-
PRAWO DO NAUKI, W TYM DO BEZPŁATNEJ I OBOWIĄZKOWEJ NAUKI W ZAKRESIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
-
PRAWO DO WYPOCZYNKU I CZASU WOLNEGO
-
PRAWO DO OCHRONY ZDROWIA
6. Prace mogą być wykonane w dowolnym programie graficznym, nie zapominając o formie plakatu!
7. Prace muszą być czytelnie podpisane wg wzoru:
Imię, nazwisko
wiek, klasa
Telefon kontaktowy
Nazwa Szkoły
§ 4
Ocena prac konkursowych
1. Prace należy przesłać do 30.11.2020r. na adres mailowy: sp6slupskpedagog@o2.pl
w tytule należy wpisać : MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – INFORMATYCZNY DLA DZIECI "Prawa Dziecka - Oczami Dziecka" – Plakat w wersji elektroniczne
2. Prace będą oceniane poprzez głosowanie komisji. Komisja oceniać będzie:
- zgodność treści plakatu z uwzględnieniem wymienionych w regulaminie Konkursu Praw Dziecka
- staranność wykonania pracy
- zachowanie formy - plakat
Osoby do kontaktu:
pedagog szkolny – mgr Beata Pokrzywniak
pedagog szkolny – mgr Katarzyna Maciejewska
tel. (059) 842 46 66
-
Zdalne nauczanie w klasach I-VIII
04.11.2020Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Komunikat
23.10.2020
Drodzy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, edukatorzy, miłośnicy oświaty.
13.10.2020W Dniu Edukacji Narodowej wszystkim Wam pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Wytrwałości i satysfakcji w przekazywaniu wiedzy, nieustającej wiary i radości w Waszej ciężkiej pracy. Życzę aby ta praca była doceniana przez drugiego człowieka, a waszych uczniów niosła na wyżyny najwyższych sukcesów w życiu. Oby nigdy nie brakowało Wam chęci do własnego rozwoju. Wszystkiego najlepszego, z optymizmem i uśmiechem - Grzegorz Borecki
Archiwum Aktualności