• Pożegnanie ósmych klas

24.06.2022

Rok szkolny dobiegł końca. Jako pierwsi zakończyli go uczniowie klas III, klasa 5b i klasy ósme. Na tej wzruszającej i przesympatycznej uroczystości gościliśmy Prezydentkę Miasta Słupska Krystynę Danilecką-Wojewódzką. Usłyszeliśmy wiele miłych i ciepłych słów skierowanych do naszej całej społeczności. Uczniowie, którzy zdobyli w tym roku tytuły laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali z rąk Pani Prezydent gratulacje i upominki.

Rok szkolny 2021/2022 był szczególnie dla nas pomyślny. Otrzymaliśmy wiele nagród w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim i regionalnym. To jest sukces nas wszystkich - Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców. To jest TEAM "Szóstka".

Więcej zdjęć tutaj

• Serdecznie zapraszamy🙂

Zakończenie roku szkolnego  2021/2022

23 czerwca 2022r. (czwartek)

godz. 16:00 - oddział przedszkolny "0"

(w gabinecie nr 8 z wychowawcą)

godz. 16:00 - klasy III + klasa Vb

Pożegnanie absolwentów

godz. 17:30 - klasy VIII

24 czerwca 2022r. (piątek)

godz. 8:30 - klasy IV + klasa Va

godz. 9:30 - klasy I-II

godz. 11:00 - klasa VI i klasy VII

godz. 12:00 - oddział przygotowawczy dla dzieci ukraińskich

Wszystkie zakończenia odbędą się w dużej sali gimnastycznej z wyjątkiem oddziału przedszkolnego

• Trening motywacyjny z Panem Marcinem Prusem

10.06.2022

W ramach kampanii profilaktyczno - sportowej odbyły się w naszej szkole spotkania prowadzone przez Marcina Prusa - byłego siatkarza, wielokrotnego reprezentanta Polski, którego dobrze zapowiadającą się karierę środkowego bloku przerwała nagła kontuzja, odniesiona w wieku zaledwie 23 lat.

Były siatkarz spełnia się obecnie jako mówca motywacyjny i w sposób nieszablonowy prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Stara się wytłumaczyć, na czym polega tajemnica samorozwoju, pracy nad sobą i w grupie, czy osiąganie sukcesów poprzez ciężką pracę. Rozmowy prowadzone w szkołach dotyczą także wpływu sportu na życie młodego człowieka, podejściu młodych ludzi do rzeczywistości i do świata, z którym muszą się zmierzyć.

Spotkanie rozpoczęła rozmowa z młodzieżą na tematy związane m.in. z szacunkiem, tolerancją, ambicją, empatią, czy przemocą. Celem jej było mentalne wzmocnienie młodych ludzi i pokazanie, że nie można tracić wiary we własne możliwości, ani też rezygnować ze swoich pasji i zainteresowań.

W drugiej części były sportowiec przeprowadził nieszablonowy trening siatkarski na sali sportowej. Dzięki niemu młodzież uczyła się skuteczności, dokładności, czy też podejmowania drugiej szansy – bez rezygnacji w przypadku porażki.

Spotkania z Marcinem Prusem zostały zorganizowane w słupskich szkołach już po raz kolejny z inicjatywy prezydent miasta Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Za co serdecznie dziękujeMY.