Harmonogram konsultacji nauczycieli w czasie kształcenia na odległość. Zachęcamy do zapoznania się z plikiem poniżej...
OBOWIaZUJaCE_KONSULTACJE_NAUCZYCIELI-_KSZTALCENIE_NA_ODLEGLOSC.pdf
Harmonogram konsultacji nauczycieli w czasie kształcenia na odległość. Zachęcamy do zapoznania się z plikiem poniżej...
OBOWIaZUJaCE_KONSULTACJE_NAUCZYCIELI-_KSZTALCENIE_NA_ODLEGLOSC.pdf
Drodzy rodzice. W okresie realizacji kształcenia na odległość jesteśmy do Państwa i Waszych dzieci dyspozycji codziennie na e-dzienniku Librus. W razie problemów lub pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu.
GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
mgr Katarzyna Maciejewska mgr Beata Pokrzywniak
PONIEDZIAŁEK 10:00 – 15:30 8:00 – 12:30
WTOREK 8:30 – 13:30 10:30 – 14:00
ŚRODA 9:00 - 12:30 8:00 – 14:30
CZWARTEK 9:00 – 13:00 10:30 – 13:30
PIĄTEK 11:00 – 15:00 9:30 – 13:30
Informujemy, że rekrutacja uzupełniająca odbywa się poprzez stronę internetową naboru - aby wejść kliknij tutaj
Nabór do oddziałów zero odbywać się będzie na stronie https://przedszkola-slupsk.nabory.pl od 4 maja bieżącego roku.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca 2020r. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram i czas trwania egzaminu. Przypominamy, że chociaż wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9.00 w szkole należy pojawić się wcześniej. Dokładna godzina zostanie podana w późniejszym terminie.
Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Uczniowie poznają wyniki swojego egzaminu do 31 lipca 2020r. .
Do 24 maja 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Nauka będzie się odbywać tak, jak do tej pory - na odległość.
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
Kiedy rozpoczęliśmy testowanie platformy Office 365, wraz z całym jej dobrodziejstwem nie podejrzewaliśmy, jak szybko będziemy musieli się zmierzyć z zastosowaniem jej w praktyce i zdalnym nauczaniu.
Dzięki wielu aplikacjom powiązanym ze sobą, Office 365 umożliwia kontakt z uczniami on-line (poprzez czat i połączenie w formie video w aplikacji Teams), tworzenie zdalnych testów w aplikacji Forms, przesyłanie dokumentów szkolnych poprzez Outlook, dodawanie prezentacji interaktywnych i wiele, wiele innych.
Dzięki temu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 poznają szerokie możliwości TIK, a zdalna nauka w domu staje się stałym elementem naszej codzienności. Ogromną frajdę sprawia możliwość zobaczenia nie tylko koleżanek i kolegów z klasy w wirtualnej rzeczywistości, ale też wychowawców i nauczycieli.
Zdalne nauczanie nie zastąpi nam tradycyjnej szkoły, pomoże jednak w powrocie do normalności. Wszyscy będziemy też bogatsi w nowe umiejętności. W końcu na tym przecież polega szkoła :)
Prezentujemy 10 prostych reguł, które sprawią, że lekcja będzie czasem spędzonym w miłym gronie, a jej treści zostaną lepiej zapamiętane.
Jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem?
KORONAWIRUS_-_PORADNIK.pdf
Informujemy, że od 17 marca 2020r. do odwołania jedynym sposobem konktaktowania się z sekretariatem szkoły jest kontakt mailowy sp6slupsk.gmail.com oraz pod numerem telefonu 513 088 666
Drodzy Uczniowie i Rodzice, zachęcamy do korzystania z dostępnych aplikacji wykorzystywanych podczas zdalnej nauki. Niech czas spędzony w domu upłynie na rozwijaniu swoich zainteresowań i pogłębianiu wiedzy.
Dla każdego coś dobrego. Zapraszamy do odwiedzania stron:
Oczywiście wiele innych materiałów znajdziecie po zalogowaniu się do dziennika. Damy radę.
Szanowni rodzice i opiekunowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Zgodnie z wytycznymi rządu od czwartku 12 marca do środy 25 marca zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
12 i 13 marca organizujemy zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają w tych dniach opieki w domu (to czas aby rodzice zabezpieczyli opiekę dla dzieci na najbliższe 2 tygodnie). Jak stwierdził Minister Edukacji Narodowej nie są to dodatkowe ferie i uczniowie mają w domu powtarzać i uzupełniać wiedzę wg wytycznych na stronie men.gov.pl (lektury, zadania przesłane przez nauczycieli i dostępne na portalu epodręczniki.pl). Proszę obowiązkowo często czytać Librusa i śledzić doniesienia prasowe!
Dzień otwartej szkoły zaplanowany na 12 marca tego roku również został odwołany...
Serdecznie pozdrawiam. Grzegorz Borecki, dyrektor szkoły.
Rozpoczął się nabór do klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy, wszelkie informacje pod tym linkiem...
Z wielką radością pragniemy poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, złożyła wniosek projektowy w Ponadnarodowej mobilności uczniów pt. "Gdzie ci rycerze, prawdziwi tacy? Współczesny nastolatek wobec ideałów średniowiecza" i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 82 031 tyś. zł. 🙂. W ramach realizacji projektu, grupa 15 uczniów wyjedzie na 6 dni do Valdepenas w Hiszpanii, gdzie będą się uczyć i doskonalić język angielski, język hiszpański, poznawać kulturę i zwyczaje, budować kreatywność, pomysłowość oraz odwagę sceniczną. W efekcie końcowym powstanie album, film oraz fotoreportaż...
Koordynatorami i twórcami przedsięwzięcia są wspaniali nauczyciele SP 6 - Pan Jacek Borucki i Pani Anna Kamińska-Nowak. Brawa i wielkie GRATULACJE. Zaczynamy realizację projektu już w maju.
W piątek 10 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się WIZYTA STUDYJNA dyrektorów i liderów edukacji zorganizowana w ramach studiów podyplomowych EDUKACJA NOWEJ GENERACJI. Tematami przewodnimi wizyty były: "Przywództwo z wizją" oraz "Innowacyjne uczenie i nauczanie". Goście zapoznali się z wizją i misją szkoły, wysłuchali ciekawych prezentacji przygotowanych przez naszych nauczycieli:
- z Tutoringiem – zapoznały p. Iwona Nowocińska i p. Lidia Sadowska,
- Eksperyment pedagogiczny KLASA W CHMURZE w klasie 2a – omówiły p. Danuta Siewierska i Magdalena Słupska,
- metodę WebQuest – przedstawili p. Jacek Borucki i p. Sławomir Kwiatkowski.
Ciekawym punktem spotkania był również spacer po szkole i oglądanie nowoczesnych, kolorowych przestrzeni oraz wizyty w klasach celem obserwacji fragmentów niezwykle ciekawych i kreatywnych zajęć prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych.
W trakcie przerwy, przy pysznym poczęstunku, słuchacze studiów mogli na bieżąco omawiać spostrzeżenia ze swoich obserwacji, wymieniać doświadczenia. Wizyta była bardzo udana i wysoko oceniona przez studentów.
Życzę uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, aby ten feryjny czas spędzili zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa czy to podczas wyjazdów zimowych czy też podczas spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania. Spędzajcie czas mądrze i udanie tak, aby wrócić do szkoły w pełni zdrowi, zrelaksowani i z nową energią do pracy w drugim półroczu.
Grzegorz Borecki, dyrektor szkoły.
W naszej szkole odbyła się niesamowicie kreatywna wizyta studyjna, w której uczestniczyli Dyrektorzy szkół i liderzy edukacji - słuchacze studiów podyplomowych #EdukacjaNowejGeneracji. Było to inspirujące spotkanie, pobudzające do refleksji nad innowacyjnymi modelami dydaktycznymi, analizą funkcji technologii mobilnej - #webquest, #tutoring, #eksperyment #przestrzeń.
Uczestnicy rozmawiali o edukacji spersonalizowanej i formach organizacji zajęć wspierających rozwój indywidualnego potencjału uczniów. Taka szkoła, to szkoła przyszłości, którą uczniowie będą traktować nie jako przymus, ale jako przygodę.
Kolejny cykl zajęć tutoringowych upłynął pod tytułem DOM w szerokim jego znaczeniu. Obejrzenie wystawy naszych koleżanek i kolegi zainspirowała nas do twórczej pracy. Zobaczcie sami. Dziękujemy Pani Małgosi Różańskiej za pomysły i możliwość przeprowadzenia zajęć w Baszcie Czarownic. Uwielbiamy różne przestrzenie, a szczególnie tę owianą ciekawą historią.
Powered by aSc EduPage